вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie konserwowane sztachety drewniane prędko się destruują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na używanie drzewa na płot powinno się poznać rodzaje pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada rozpocząć od należytego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego uzależniony jest rezultat finalny własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i dekoracji ogrodzeń z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, lecz nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów typ ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji więc dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий